SON DAKİKA

Tembelliğe davet eden festival!

DERNEKLERKÜLTÜR SANAT

RIFAT AYGÜLER: ‘DERİ SEKTÖRÜNÜN LİDERİ, ÜRETİMİN MERKEZİ OLACAĞIZ’

Bu haber 24 Ekim 2018 - 16:21 'de eklendi ve 218 views kez görüntülendi.

Bursa-Türk Standartları Enstitüsü(TSE) Bölge Koordinatörlüğü yetkilileri, Bursa İhtisas Deri Organize Sanayi Bölgesi(BİDOSB) Başkanı Rıfat Aygüler’i makamında ziyaret etti.

Ziyarette, TSE Bursa Bölge Koordinatörü Mithat Kaleoğlu, TSE Bursa Belgelendirme Müdürü Asu Kornoşor, TSE Bursa Araç Proje Müdürü Hakan Karaçengel, TSE Başaraştırmacısı Mustafa Karaman ve TSE yetkilileri hazır bulundu.

TSE Bursa Bölge Koordinatörü Mithat Kaleoğlu, “Tüm uygunluk değerlendirme faaliyetlerinin, yönetim sistemleri belgelerinin ve eğitimlerin TSE’den alınmasını talep ediyoruz. Milli ses verilmesini istiyoruz. Tarımdan sanayiye yerli üretim seferberliği başlatmalıyız” diye konuştu.

Mithat Kaleoğlu, TSE’nin Türkiye açısından hem ekonomik, hem de stratejik anlamda önemli hizmetleri yerine getirdiğini ifade etti.

RIFAT AYGÜLER: ‘TSE TÜRKİYE’NİN GURURUDUR’

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren BİDOSB Başkanı Rıfat Aygüler ise, “TSE ülkemizin mihenk taşlarından biridir, Türkiye’nin gururudur, milli ve yerli bir kuruluşumuzdur, milli ekonominin gelişmesi için gayret sarf etmektedir, TSE varken, yabancıya da gerek yoktur. Bizim TSE’miz var. Milli değerlerimizden biri olan TSE’YE sahip çıkmalıyız. TSE’yi ülkemizin sanayisi için çok önemli bir kuruluş olarak görüyoruz” diye konuştu.

RIFAT AYGÜLER: ‘DERİ SEKTÖRÜNÜN LİDERİ, ÜRETİMİN MERKEZİ OLACAĞIZ’

Rıfat Aygüler, “Halisane çalışınca başarı geliyor. Bursa dericilik sektörünün ana merkezi olmak için ideal bir şehir. Bursa İhtisas Deri OSB olarak ana merkez olmayı vizyon olarak belirledik. Biz de bu amaçla çalışıyoruz. Bu çabalarımız sonunda bölgemiz, üreticilerimiz, Bursa ve Türkiye kazanacak. Bursa İhtisas Deri Organize Sanayi Bölgesi olarak adeta savaşarak çalışıyoruz” dedi.

“Artık bölgemizin borç ödeme sorunu bulunmuyor. Bu da bölgemizin yakın zamanda altyapısı ve diğer unsurlarıyla çok daha güçlü bir OSB olacağını gösteriyor” diyen Rıfat Aygüler, bölgeyi deri sektörünün lideri, üretimin merkezi haline getirmek istediklerini söyledi.

MUSTAFA KARAMAN: ‘HERKESİ MİLLİ SES VERMEYE DAVET EDİYORUZ’

TSE Başaraştırmacısı ve Kalite Birliği Derneği(KALBİR) Başkan Vekili Mustafa Karaman da, “Ülkenin kalite alt yapısının güçlenmesi için gayret sarf eden Enstitümüz, ülkemizin içinde bulunmuş olduğu ekonomik durum dolayısıyla milli ses vermektedir. TSE, milli bir kurum olmanın gereği, milli ses vererek milletinin ve devletinin yanında olduğunu bir kez daha ispat etti. Buradan sanayiciye bir çağrı yapmanın zamanıdır. TSE, sizin kurumunuzdur. Sizin derdinizle hemhal olan bir kurumdur. Bu ülkenin bir değeridir. Sizin güçlü olmanız için çalışmalarına yön veren TSE’nin daha güçlü olması, sizin gücünüze güç katacaktır. Herkesi milli ses vermeye davet ediyoruz” dedi.

RIFAT AYGÜLER: ‘MİLLİ SES VER PROJESİNİ DESTEKLİYORUZ’

Ziyarette ayrıca TSE’nin de proje paydaşı olduğu “Milli Ses Ver” projesi hakkında da bilgilendirme yapıldı. Birçok kamu kurum ve kuruluşunun desteklediği proje kapsamında 2019 yılında 150’den fazla etkinlik düzenlenecek. “Milli Ses Ver” projesi ile milli belgelendirme, yerli üretim ve tüketimin yaygınlaştırılması amaçlanıyor. Rıfat Aygüler, Bursa İhtisas Deri Organize Sanayi Bölgesi olarak “Milli Ses Ver” projesine destek verdiklerini de söyledi.

“Milli Ses Ver” projesi hakkında bilgi sunan Mustafa Karaman, “Üç yıldır bu proje uygulamaya konuldu ve 2023 yılına kadar uygulamada kalacak. Yerli üretimi her alanda destekler ve yaygınlaştırırsak, kaliteli yerli ve TSE belgeli ürünleri kullanırsak, milli belgelendirme sistemini aktif hale getirir, uygunluk değerlendirme faaliyetlerini TSE üzerinden yürütürsek, cari açık problemi ortadan kalkacak, Türkiye ayağa kalkacak, 2023 yılını büyük bir coşkuyla kutlayacağız” dedi.

Ziyaret sonunda Başkan Rıfat Aygüler’e günün anısına Türk bayrağı takdim edildi.

PİYASALARDA SON DURUM

 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -

EN ÇOK KAZANANLAR

  EN ÇOK KAYBEDENLER

   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER

    BUGÜN 1000TL NE OLDU?

    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN