SON DAKİKA

Nilüfer Belediyesi’nin bu yıl 6’ncısını düzenlediği Nilüfer Tiyatro Festivali, 27 Mart Dünya Tiyatro gününde Nazım Hikmet Kültür Merkezinde start aldı.

58 tiyatro topluluğundan 82 temsille yer alacak.

 6. Nilüfer Tiyatro Festivali, 29 Nisan tarihine kadar bir ay boyunca devam edecek.

Sanatseverler, festival kapsamında perde açacak çocuk oyunlarının biletlerini Nilüfer Sanat Gişeleri’nden alabilecek. Biletler 10-40 Tl arası olacak.

“YANYANA GELİYORUZ”

Bu yıl “Yanyana Geliyoruz” sloganıyla altıncısı gerçekleştirilecek olan 6. Nilüfer Tiyatro Festivali, yazar Murathan Mungan’ın şarkıları ve “Geyikler ve Lanetler” oyunundan bölümlerle başlayadı. Festival, Nilüfer Kent Tiyatrosu oyuncularının yer aldığı açılış etkinliğiyle tiyatro severlere ‘merhaba’ dedi. Festivalde, Türkiye’den usta oyuncuların yanı sıra, yurt dışından gelecek olan tiyatro toplulukları da, sahne alacak. Ayrıca, 5 çocuk tiyatrosu da 11 temsil ile yer alacak.

Genco Erkal, Selçuk Yöntem, Cihan Ünal, Can Gürzap, Tilbe Saran gibi ünlü oyuncuların yanı sıra, bağımsız, yeni dil arayışları olan tiyatrocu oyuncuları da sahne alacak.

BURSA STK HABER OLARAK MUSTAFA BOZBEY İLE YAPTIĞİMIZ RÖPORTAJI İZLEYEBİLİRSİNİZ…..

Tiyatro oyuncusu Ayşe GÜLERNAN röportajı…

Nilüfer Belediyesi Kent Tiyatrosu koordinatörü Feyza Soysal ile röportaj…

Dünya Tiyatro Günü Açılışı Nazım Hikmet Kültür Merkezinde start aldı…

Dünya Tiyatro Günü Açılışı, Uludağ Üniversitesi tiyatro kulübü öğrencileri ile söyleşi…

Tiyatro Oyuncusu Ömer Naci Topçu ile Röpörtaj…

Ayrıntılar geliyor….

 

 

 

 

 

Nilüfer Belediyesi 6. Nilüfer Tiyatro Festivalinin Açılışına Büyük İlgi

Nilüfer Belediyesi’nin bu yıl 6’ncısını düzenlediği Nilüfer Tiyatro Festivali, 27 Mart Dünya Tiyatro gününde Nazım Hikmet Kültür Merkezinde start aldı. 58 tiyatro topluluğundan 82 temsille yer alacak.  6. Nilüfer Tiyatro Festivali, 29 Nisan tarihine kadar bir ay boyunca devam edecek. Sanatseverler, festival kapsamında perde açacak çocuk oyunlarının biletlerini Nilüfer Sanat Gişeleri’nden alabilecek. Biletler 10-40 Tl […]

404 views