SON DAKİKA

Tembelliğe davet eden festival!

DERNEKLERKÜLTÜR SANAT

Karne Hediyeleri KalDer Bursa’dan

Bu haber 13 Haziran 2018 - 23:13 'de eklendi ve 451 views kez görüntülendi.

“Saklamıyorum, Paylaşıyorum” Kitap ve Oyuncak Kampanyası 6. Yılında

 Bursa, Elazığ, Van, Giresun ve Diyarbakır’a Karne Hediyesi Kitap ve Oyuncaklar Ulaştı

Kurumsal sosyal sorumluluk çalışması olarak KalDer Bursa Şubesi’nin 2013 yılında başlattığı “Saklamıyorum, Paylaşıyorum” kitap ve oyuncak kampanyası 6’ıncı yılında devam ediyor. 6 yıldır Kalite ve Başarı Sempozyumu öncesinde Bursa’da yapılan duyurularla, kullanılmayan iyi durumdaki kitap ve oyuncakların evlerde saklanması yerine ihtiyacı olan başka çocuklarla paylaşılması çağrısı yapılıyor.

Bu yıl da 16. Kalite ve Başarı Sempozyumu öncesinde yapılan duyurularla Bursalılar kampanya hakkında bilgilendirildi. 13-14 Nisan tarihlerinde Sempozyum süresince katılımcılar oyuncak ve kitap hediyelerini getirdiler. Ayrıca kampanyayı kendi çalışanlarına duyuran KalDer’e üye firmalar kampanyaya destek vererek hediyelerini KalDer’e ulaştırdı. Gelen tüm hediyeler KalDer’de düzenlendikten sonra gönderimleri yapıldı.

Bugüne dek 3000 kitap, 8500 oyuncak çocuklara ulaştırıldı
Kitap ve oyuncaklar çocuklara ulaştırılmak üzere; Bursa’da Mor Salkım Kadın Dayanışma Derneği’ne, Van’da Her Çocuk Bir Umuttur Derneği’ne, Elazığ’da Goncalar Solmasın Derneği’ne, ayrıca gönüllüler aracılığıyla Giresun ve Diyarbakır’a gönderildi. 2013 yılından bugüne 3000 kitap, 8500 oyuncak çocuklara ulaştırıldı.

“Saklamadılar, Paylaştılar”
Kampanya hakkında konuşan KalDer Bursa Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Erdal Elbay “Eğitime destek vermek amacıyla başlattığımız “Saklamıyorum, Paylaşıyorum” Kampanyası gördüğü ilgi ve gelen talepler doğrultusunda şu an 6’ıncı yılında. İyi durumdaki kitap ve oyuncak gibi ürünleri ihtiyacı olan çocuklara ulaştırıyoruz. Sempozyumda açtığımız kumbara ve KalDer üyesi kurumların kendi içlerinde duyuru yapmasıyla 6 yılda 11.500 kitap ve oyuncak toplandı. Gönüllülerimiz saklamadılar, paylaştılar. Geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi bu yıl da yaz tatili öncesi tüm hediyeleri karne hediyesi olarak çocuklara ulaştırdık. Çocuklar ülkemizin geleceği. Bir çocuk değişirse Dünya değişir, sözünü hatırlatarak kampanyamıza katkı sağlayan tüm gönüllülere teşekkür ediyorum” dedi.