SON DAKİKA

Tembelliğe davet eden festival!

DERNEKLERKÜLTÜR SANAT

Hamak Festivali’nde tembelliğin hakkını verdiler

Bu haber 05 Ağustos 2019 - 9:20 'de eklendi ve 42 views kez görüntülendi.

Bu yıl 3’üncüsü düzenlenen dünyanın ilk ve tek Hamak Festivali 3-4 Ağustos’ta 8 bin kişiyi Balat Atatürk Ormanı’nda bir araya getirdi. “Tembellik hakkınızı kullanın” sloganıyla yola çıkan festivalde katılımcılar şehrin stresinden uzaklaşıp, doğada güç topladı. Ücretsiz sanat atölyeleri, nostaljik oyunlar ve söyleşilerle dolu dolu geçen festivalin ilk akşamında Bülent Ortaçgil sahne alırken,  festival ikinci günün akşamında Can Gox’un keyifli sahnesiyle sonlandı.  

Ormanın her köşesinde farklı etkinliklerin yapıldığı Hamak Festivali iki gün boyunca binlerce hamak severi Balat Atatürk Ormanı’nda ağırladı. Photo Graphica Network’un organizasyonuyla gerçekleşen festival; Eker, Algida, Nissan ve Vespa’nın katkıları ve Nilüfer Belediyesi, Erikli, Medical Park, Decathlon ile Birlikte Güzel destekleriyle düzenlendi. 

Gün boyunca atölyeler, oyunlar, söyleşiler, turnuvalar ve müzik dinletileri ile dolu dolu geçen festivalde konserlerde; Furkan Kozanlı Chillout Concept, Özgür Ögöz ile 80’ler, Birkan Nasuhoğlu, Woman Blues with Göksenin ve Ecem Boyacı performansları ile yer alırken, hamak severler gün sonlarında Bülent Ortaçgil ile Can Gox konserleriyle final yaptı. 

SÖYLEŞİLER RENK KATTI

Söyleşiler kısmında ise katılımcılar ilgi alanlarına göre; Yazar Hakan Akdoğan “Sanat ile Farkındalık”, Rezzan Battal “Nefesin Mucizesi”, Bursa Vegan İnsiyatifi “Vegan Kültürü”, Orhan Turhan “Doğanın Resitali”, Gözde Aral Ocak “Alkali Oldum Ben Anne”, Ramazan Başan moderatörlüğünde Şef Haluk Dedeoğlu “Tembel Yemekleri” konularında bilgi sahibi olmanın ve sohbet etmenin ayrıcalığını yaşadılar.

EĞLENCEYE DOYDULAR

Gün boyu katılımcılar ; Hayat Ağacı Atölyesi koordinasyonuyla yer alan atölyelere katılırken,  Mavi Balon Gösteri Hizmetleri’nin nostaljik oyunlarıyla eğlenceye doydu. Festivale; Fun Box, Sibel Bağcı Uzun Marka İletişimi, Aslıhan Aydın, Gökçe Bayraktar, Gani Köse Web Danışmanlık, Es Reklam, Radyoaktif, Uludağ FM, CH Prodüksiyon, Paper Print, Arc, MixMen, Dergi Bursa gibi şirketler de iletişim ve hizmet destekleri verdi. Bol bol hatıra fotoğrafları çektiren hamak severler gün boyu sosyal medya hesaplarından yayın yapmayı da ihmal etmedi.