SON DAKİKA

Tembelliğe davet eden festival!

DERNEKLERKÜLTÜR SANAT

Bursa Hürriyet Anadolu Lisesi “Aramızda Engel Yok” dedi

Bu haber 20 Aralık 2018 - 16:15 'de eklendi ve 215 views kez görüntülendi.

Hürriyet Anadolu Lisesi farkındalık yaratma anlayışıyla aramızda engel yok dedi. 2017-2018 eğitim öğretim yılında başlatılan projede öğrencilerin engelli bireylerle yakın iletişim kurması, farkındalık kazanması amaçlandı. 2019 yılında tamamlanan projede öğrenciler 30 adet tekerlekli sandalye tedarik ederek engelliler derneğine teslim etti.

Dr. Ayten Bozkaya Spastik Çocuklar Hastanesi ve Engelliler Derneği  ile ortaklaşa yürütülen proje İl Milli Eğitim Müdürlüğü gözetiminde Hürriyet Anadolu Lisesi tarafından yürütüldü.

Tekerlekli sandalye teslim törenine; Engelliler Federasyonu Başkanı Psikolog Mürşit Atlıakın, Dr. Ayten Bozkaya Spastik Engelli Çocuklar Derneği Başkanı İdris Göz, Hürriyet Anadolu Lisesi Müdürü Mustafa KORKMAZ katıldı.

Proje kapsamında düzenlenen şiir dinletisinde Hürriyet Anadolu Lisesi Edebiyat Öğretmeni Özgür Soylu yönetimindeki gösteride Hürriyet Anadolu Lisesi öğrencileri projeye şiirleri ile katkıda bulundu. Bütün bir yılı kapsayan etkinliklerde  “Aramızda Engel Yok” logolu tişörtler bastırıldı. Öğrencilerin ve öğretmenlerin birlikte giydiği tişörtler aynı zamanda duygu ve hedef birlikteliğinin de simgesi haline geldi. Her bir sınıfın bir engelli bireye ulaşmak ve gönül birlikteliği yaratmak amacıyla sürdürdüğü proje 2019 yılında Tac Mahal Organizasyon Salonunda valiliğin, İl Milli Eğitim Müdürlüğünün ve Dr. Ayten Bozkaya Spastik Çocuklar Hastanesi’nin katılımıyla dev bir organizasyona dönüştü. Spastik engelli çocuklarımızın ve gençlerimizin Hürriyet Anadolu Lisesi öğrencileri ile birlikte düzenlediği gösteride şiirlerden, şarkılardan Zeybek gösterilerine kadar zengin bir sunum gerçekleştirildi. Engelliler Derneği tarafından her sınıfa verilen teşekkür belgelerini ve  verilen plaketi Hürriyet Anadolu Lisesi Müdürü Mustafa Korkmaz kabul etti.

Hürriyet Anadolu Lisesi Müdürü Mustafa KORKMAZ ‘’Hürriyet Anadolu Lisesi olarak engelli bireylere yönelik yeni projelerin farkındalık kazandırmak ve toplumun duyan, düşünen ve paylaşan bir parçası olmak hedefiyle yeni projeler yapmaya devam edeceğiz. Şuna inanmanızı istiyoruz  ‘Aramızda Engel Yok’ dedi.