SON DAKİKA

Tembelliğe davet eden festival!

DERNEKLERKÜLTÜR SANAT

17. Kalite ve Başarı Sempozyumu “Gelecek Elimizde” Temasıyla 12-13 Nisan’da 2000’in Üzerinde Katılımcıyı Ağırladı

Bu haber 17 Nisan 2019 - 12:18 'de eklendi ve 48 views kez görüntülendi.

Bursa’da her yıl değişik bir ana tema çerçevesinde, geniş kitleleri buluşturmak, bilgi ve düşünce paylaşım platformu oluşturmak amacıyla düzenlenen Kalite ve Başarı Sempozyumu’nun 17’incisi; 12-13 Nisan 2019 tarihlerinde “Gelecek Elimizde” teması ile KalDer Bursa Şubesi ve BUSİAD iş birliğinde Almira Otel’de gerçekleşti.

Sempozyum açılış konuşmaları KalDer Bursa Yönetim Kurulu Başkanı Erdal Elbay, BUSİAD Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Buğra Küçükkayalar, KalDer Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Yılmaz Bayraktar tarafından yapıldı. Program kapsamında ulusal düzeydeki konuşmacılar iki gün boyunca “Gelecek Elimizde” teması ışığında bilgi ve tecrübelerini katılımcılarla paylaştı.

“Gelecek Elimizde” Dediler
Sempozyumun açılış oturumunda Yapımcı – Senarist Birol Güven ve Fütüristler Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Fütürist, Hikaye Anlatıcı, Stratejist, Dijital Dönüştürücü Eray Yüksek yer aldı. “Geleceğe Taşıyan Teknoloji” oturumunda Siemens Türkiye, Dijitalizasyon ve Endüstri 4.0 Pazarlama Yöneticisi Derya İren ve Dijital İletişim Uzmanı, Bilgi Üniversitesi Öğretim Görevlisi Mehmet Ercüment Büyükşener yer aldı. Ardından “Yaşamın Geleceği” oturumunda Acıbadem Üniversitesi, Mühendislik Fakültesi Dekanı, Tıp Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ata Akın ve Sosyalben Vakfı, Mütevelli Heyeti Başkanı Ece Çiftçi yer aldı. “Yenilikçi Yaklaşımlar” oturumunda MEB Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürü Anıl Yılmaz, DB Positive Girişimci, Eğitmen, Yazar Can Papuççuoğlu yer aldı.

Sempozyum Kapanışında “Yaşam Kalitesi”nde Usta İki Konuğa Ödül
Son oturum olan “Yaşam Kalitesi” oturumunda Belgesel Yapımcısı Coşkun Aral ve Devlet Sanatçısı, Orkestra Şefi Gürer Aykal yer aldı. Yaşamları üzerine deneyimlerini paylaştıkları keyifli sohbet sonrası iki usta isme meslekleriyle topluma yaptıkları katkılardan dolayı plaket takdim edildi.

Bu yıl düzenlenen 6. KalDer Bursa Uluslararası Karikatür Yarışması’nda; birinci olan Sırbistan’dan Toso Borkovic’e ait karikatür sempozyumun görseli olarak afişlerde yerini aldı. Diğer ödül alan ve finale kalan karikatürler sempozyumda sergilendi.

Sempozyumda iki gün boyunca Kalite ve Başarı Fuarı’nda firmalar ürün ve hizmetlerini tanıttı. “Saklamıyorum Paylaşıyorum” kampanyası için katılımcılar kitap ve oyuncak hediyeleriyle katkıda bulundu. Sempozyum Bursa Mükemmellik Ödülü töreniyle sona erdi. Sempozyum iki gün boyunca iki binin üzerinde katılımcıyı ağırladı.